O Klubie

Klub Judo Panda powstał w 2010 r. w Ursusie. Założony przez Tomasza Staśkiewicza, młodego trenera, absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego. Treningi opierają się na zajęciach ogólnorozwojowych z elementami judo. Znaczną część treningu przeznaczamy na ćwiczenia akrobatyczne, gimnastyczno -korekcyjne a wszystko to w formie zabawy. Dziecko stopniowo przyzwyczaja się do maty, upadków, kontaktu z innymi dziećmi. Jako przygotowanie do dalszych treningów znaczna część zabaw i gier zawiera elementy wypychania czy przewracania. Podstawowym elementem judo jest umiejętność odpowiedniego padania, pozwala to na uniknięcie groźnych kontuzji. Umiejętność ta przydaje się także w życiu codziennym, dziecko jest narażone na częste upadki, dzięki treningowi będzie potrafiło odpowiednio chronić głowę oraz tak układać ciało aby wyjść cało i bezpiecznie z różnych sytuacji. Duża część zabaw opiera się na rywalizacji ,często między grupami co pozwala kształtować cechy charakteru takie jak koleżeństwo, umiejętność współpracy i zdrowej rywalizacji. Chcemy nie tylko trenować ale i wychowywać naszych najmłodszych adeptów wpajając im zasady kultury, higieny czy zachowania „fair play”. Judo jako sport olimpijski o ogromnych tradycjach kieruje się ściśle określonymi regułami, których należy bezwzględnie przestrzegać. Pozwala to na wyrobienie u dzieci szacunku oraz obowiązku przestrzegania zasad.
Dzięki odpowiednio prowadzonym i dobieranym zabawą oraz ćwiczeniom zapewniamy doskonałą korekcje postawy dziecka. Obecnie w dobie komputerów, wady kręgosłupa są problemem wielu dzieci. Trener i założyciel klubu jako absolwent kierunku rehabilitacji zdaje sobie doskonale sprawę z tego problemu. Uważa iż trening judo w wieku rozwojowym dziecka jest doskonałą receptą, równomiernie wzmacniając mięśnie całego ciała a w szczególności grzbietu zapewniamy zdrowy rozwój dziecka.
Często spotykaną opinią wśród rodziców jest klasyfikowanie judo jako brutalnego sportu walki, pełnego kontuzji i urazów. Nic bardziej błędnego. W judo nie ma uderzeń, kopnięć, wszystko dzieje się wedle ściśle ustalonych reguł. Jest to sport, w którym nie siła i agresja jest receptą na sukces a zwinność i spryt. Jeśli chodzi o kontuzje to oczywiście zdarzają się ale dopiero w sporcie zawodowym, co jest nieodłączną cechą każdej dyscypliny. Wśród dzieci urazy ograniczają się do siniaków czasami guzów czy obtarć niegroźnych i całkowicie normalnych dla najmłodszych.