c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
zawody

O Nas

Judo Panda – Szkoła Judo w Ursusie

Klub Judo Panda powstał w 2010 r. w Ursusie. Założony przez Tomasza Staśkiewicza, młodego trenera, absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego. Treningi opierają się na zajęciach ogólnorozwojowych z elementami judo.

Znaczną część treningu przeznaczamy na ćwiczenia akrobatyczne, gimnastyczno -korekcyjne a wszystko to w formie zabawy.

Dziecko stopniowo przyzwyczaja się do maty, upadków, kontaktu z innymi dziećmi. Jako przygotowanie do dalszych treningów znaczna część zabaw i gier zawiera elementy wypychania czy przewracania.

Podstawowym elementem judo jest umiejętność odpowiedniego padania, pozwala to na uniknięcie groźnych kontuzji. Umiejętność ta przydaje się także w życiu codziennym, dziecko jest narażone na częste upadki, dzięki treningowi będzie potrafiło odpowiednio chronić głowę oraz tak układać ciało aby wyjść cało i bezpiecznie z różnych sytuacji.

Duża część zabaw opiera się na rywalizacji ,często między grupami co pozwala kształtować cechy charakteru takie jak koleżeństwo, umiejętność współpracy i zdrowej rywalizacji.

Chcemy nie tylko trenować ale i wychowywać naszych najmłodszych adeptów wpajając im zasady kultury, higieny czy zachowania „fair play”. Judo jako sport olimpijski o ogromnych tradycjach kieruje się ściśle określonymi regułami, których należy bezwzględnie przestrzegać. Pozwala to na wyrobienie u dzieci szacunku oraz obowiązku przestrzegania zasad.

Tomasz Staśkiewicz

Dzięki odpowiednio prowadzonym i dobieranym zabawą oraz ćwiczeniom zapewniamy doskonałą korekcje postawy dziecka. Obecnie w dobie komputerów, wady kręgosłupa są problemem wielu dzieci. Trener i założyciel klubu jako absolwent kierunku rehabilitacji zdaje sobie doskonale sprawę z tego problemu. Uważa iż trening judo w wieku rozwojowym dziecka jest doskonałą receptą, równomiernie wzmacniając mięśnie całego ciała a w szczególności grzbietu zapewniamy zdrowy rozwój dziecka.

Często spotykaną opinią wśród rodziców jest klasyfikowanie judo jako brutalnego sportu walki, pełnego kontuzji i urazów. Nic bardziej błędnego. W judo nie ma uderzeń, kopnięć, wszystko dzieje się wedle ściśle ustalonych reguł.

Jest to sport, w którym nie siła i agresja jest receptą na sukces a zwinność i spryt. Jeśli chodzi o kontuzje to oczywiście zdarzają się ale dopiero w sporcie zawodowym, co jest nieodłączną cechą każdej dyscypliny. Wśród dzieci urazy ograniczają się do siniaków czasami guzów czy obtarć niegroźnych i całkowicie normalnych dla najmłodszych.

„Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku"

Jigoro Kano twórca Judo

„Przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogólnego".

Jigoro Kano twórca Judo

Najnowsze wpisy na blogu Judo Panda